derbi na tušnju

Željo uspio promašiti i penal, novi poraz, peta utakmica bez gola

teljo sloboda (1)

Fudbaleri Slobode u derbiju starih rivala slavili su protiv Željezničara rezultatom 1:0.

Uvodne minute utakmice protekle su u veoma gruboj i ne toliko zanimljivoj igri.

Prvu priliku imali su gosti sa Grbavice u 27. minuti kada je sam pred golmana Golubovića izašao Ermin Zec, ali je šutirao pravo u njega.

U 40. minuti prava drama. Nakon igranja rukom Kurtalića dosuđen je penal za goste, ali je udarac Samira Bekrića odbranio Adnan Golubović. No, lopta se vraća veznjaku Plavih koji je ponovo šutirao pravo u golmana Slobode.

Željo je ofanzivno krenuo u nastavak, a u 48. minuti dobru priliku je imao Petar Bojo koji šutira pored gola.

Već u narednom napadu Sloboda je povela.

Istrčali su domaći kontru, a Maksimović postiže gol nakon što mu je lopta stigla sa desne strane.

Nakon jednog kornera u 74. minuti Mujagić je imao priliku za domaći tim, ali se nije snašao iz blizine.

Do kraja utakmice gledali smo inicijativu Plavih, ali gosti nikako nisu uspjeli kreirati priliku za gol. Završeno je rezultatom 1:0. Željezničar je vezao i sedmi meč bez pobjede u Premijer ligi, a peti bez postignutog gola. U narednom kolu Plavi su domaćini Mladosti iz Doboja kod Kaknja.