Švedski napadač

Zlatan Ibrahimović suspendovan zbog hvatanja golmana za vrat

zlatan

Protiv njega je pokrenut i disciplinski postupak zbog prijetnji Nedumu Onuohi, defanzivcu Real Salt Lake

Zlatan Ibrahimović, fudbaler Los Angeles Galaxyja suspendovan je na dvije utakmice, jer je uhvatio protivničkog golmana za vrat, prenosi Anadolu Agency (AA).

Iskusni 37-godišnji napadač i Sean Johnson, golman New York Cityja dobili su žute kartone nakon što su se fizički sukobili na terenu prošle subote.

Disciplinska komisija Major League Soccer naknadno je odlučila da kazni Ibrahimovića sa dvije utakmice suspenzije zbog nasilnog ponašanja. Incident se dogodio u 87. minuti utakmice pri vodstvu New Yorka sa 2:0.

New York City je dobio utakmicu u gostima rezultatom 2:0, a golove su postigli Heber u 44. i Maximiliano Moralez iz penala u šestoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Ibrahimović je već drugi put ovog mjeseca naknadno kažnjen. Prethodno je dobio kaznu zbog simuliranja u susretu sa Culumbus Crewom 9. maja. Protiv njega je pokrenut i disciplinski postupak zbog prijetnji Nedumu Onuohi, defanzivcu Real Salt Lakea.