Zlomislić će pojačati Soligorsk

2604_zeljeznicar_siroki

Fudbaler Širokog Brijega Damir Zlomislić karijeru će najvjerovatnije nastaviti u bjeloruskom Shakhtyoru iz Soligorska. Zlomislić se na zimskoj pauzi vratio u Široki Brijeg nakon igranja u turskom Gaziantepu da bi se ovoga ljeta ponovno okušao u inostranstvu.

Tako bi trener Goran Sablić uoči 14. klupskog izlaska u Evropu mogao ostati bez jednog od najvažnijih igrača u kadru. Kažemo mogao, jer Zlomislić je trenutno u Bjelorusiji gdje obavlja ljekarske preglede, a čeka se i službeno potpisivanje ugovora.

Široki bi za Zlomislića trebao dobiti odštetu, budući da ima važeći ugovor do 2018. godine. Široki Brijeg i Shakhtyor su igrali međusobnu u prvom pretkolu Lige prvaka 2006. godine, a uspješniji su bili Širokobriježani.

U prvom susretu igranom na stadionu Tsentralny u Gomelu slavio je Široki Brijeg (0:1) pogotkom Ivana Bubala u 29. minuti, a u uzvratu na Pecari istim rezultatom je slavio domaćin, ovoga puta je strijelac bio Ronielle u 29. minuti iz jedanaesterca.