Zrinjski golom Stojkića pobijedio Velež u gradskom derbiju

velez-zrinjski 2

Derbi mostarskih rivala FK Veleža i HŠK Zrinjski danas je u Mostaru nakon 90 minuta borbe na stadionu Vrapčići završen rezultatom 0:1 u kojem je slavio Zrinjski, javlja Anadolu Agency.

velez-zrinjski 1

Gol za Zrinski je u 36. minuti postigao Pero Stojkić, koji je time i donio pobjedu mostarskim “Plemićima”. Utakmica je bila prekinuta u 58. minuti zbog navijača “Rođenih” koji su na stadion bacali pirotehnička sredstava. Inače, većih incidenata nije bilo.

velez-zrinjski 3

Današnji susret mostarskih rivala, pratilo je oko 2.500 gledatelja na stadionu Vrapčići, od čega je 250 “Ultrasa”, koji su pod policijskom pratnjom došli na stadion “Rođenih” navijati za svoj klub.

Nakon odigranog derbija na ljestvici premijer Lige Zrinjski je na drugom mjestu sa 27 bodova, dok je Velež na samom začelju sa 7 bodova.