Zrinjski i dalje bez primljenog gola, Čelik pobijedio Široki Brijeg

zrinjski

Nogometaši Zrinjskog upisali su petu pobjedu u ovoj sezoni.

Nakon dva remija na svom terenu Zrinjski je u susretu sedmog kola Premijer lige BiH danas u gostima pobijedio Rudar iz Prijedora sa 1:0. Mostarski tim je vodeći na tabeli sa pet pobjeda i dva remija, a u sedam utakmica nije primio nijedan gol.

Pobjednika je u današnjoj utakmici odlučio Todorović golom u 40. minuti.

Do važne pobjede došao je Čelik, koji je u derbiju kola na “Bilinom polju” pobijedio Široki Brijeg sa 2:1.

Strijelci za zenički tim bili su Dedić u 2. i Salčinović u 84. minuti, dok je poraz Širokog Brijega ublažio Menalo u 90. minuti.

Čelik je ovim trijumfom došao na treću poziciju na tabeli sa 12 bodova, dok je Široki peti s bodom manje.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Olimpic, koji je slavio protiv Viteza sa 2:1. Gosti su poveli golom Muharemovića u 42. minuti. Vitez je izjednačio u 55. minuti golom Pilipovića, a pobjedu Olimpicu donio je Hadžić u posljednjoj minuti.

Radnik je golom Obradovića u 48. minuti pobijedio Drinu sa 1:0, dok je susret između Veleža i Mladosti završen bez golova.