Premijer liga BiH

Zrinjski ispalio “petardu” Borcu u Banjoj Luci i poslao ga na dno tabele

237319095_4440187972713842_8945230425472432941_n

To je prvi poraz Banjalučana još od kraja februara 2020. godine

Banjalučki Borac, aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, je večeras na svom stadionu visoko poražen rezultatom 5:1 od Zrinjskog.

To je prvi poraz Banjalučana još od kraja februara 2020. godine.

“Plemići” su došli u vodstvo u 28. minuti preko Kamenara, a do kraja poluvremena su postigli još dva gola, pogodili su Bašić u 35. i Tičinović u 40. minuti.

Tračak nade za aktuelnog prvaka donio je Vranješ golom u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su još pogađali Bilbija u 55. minuti, dok je u sudijskoj nadoknadi autogol postigao Jovanović.

Zrinjski nakon četiri odigrane utakmice nalazi se na trećoj poziciji sa 10 bodova, dok je Borac posljednji sa samo dva osvojena boda iz četiri odigrane utakmice.

Zrinjski narednu utakmicu igra protiv Tuzla Cityja, dok Borac ide u goste prijedorskom Rudaru.