Liga Evrope

Zrinjski ispao na penale, Ibanez i Bilbija tragičari

zrinjski apoel (1)

Nažalost, u toj lutriji popularni Plemići nisu imali sreće ni koncentracije

Zrinjski nije uspio napraviti ono što i Sarajevo na Bilinom polju večeras. Mostarci su gostovali u 3. kolu kvalifiikacija za Ligu Evrope na Kipru kod APOEL-a i izgubili nakon izvođenje penala.

Poveo je Zrinjski u 11. minutu golom Ivačića. No, 15 minuta kasnije, na semaforu je stajao vodstvo domaćina od 2.1. Atzili je prvo u 14. minutu poravnao na 1:1, da bi Nuhiu u 26. zabio za vodstvo domaćih.

Bio je to i rezultat prvog dijela utakmice.

Zrinjski je do poravnanja došao u 69. minutu. Ovaj put Ivančić je bio asistent, a strijelac za 2:2 Bilbija.

I nakon što je isteklo 90 minuta i sudijska nadoknada, rezultat se više nije mijenjao.

Uslijedili su produžeci bez golova, a potom i penal lutrija. Nažalost, u toj lutriji popularni Plemići nisu imali sreće ni koncentracije.

Prvo su domaći promašili u drugoj seriji, no promašio je i Ibanez za Zrinjski.

Izvođači penala za APEOL nakon toga više nisu promašivali, ali jeste Bilbija u trećoj seriji za Zrinjski. Govedarica je pogodio u četvrtoj seriji, ali je pogodio i De Vincenti u petoj za APOEL, tako da nije bilo potrebe da Zrinjski šutira petu seriju.

S ukupnih 6:4 nakon penala, Kiprani su prošli dalje.