premijer liga bih

Zrinjski nakon preokreta potopio Slobodu, Tuzlaci u sve težoj situaciji

zrinjski-sloboda-1200×800 (1)

Zrinjski je tako došao do još jedne pobjede, mada je još od prošlog kola šampionska titula matematički postala neupitna za mostarski klub

U okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski je savladao FK Slobodu rezultatom 4:1.

Sloboda je zaista dobro počela. Dva puta su zaprijetili, a onda i stigli do prednosti u osmoj minuti.

Grešku je napravio golman Plemića Marić. Maksimović mu je oduzeo loptu i pogodio za 0:1.

Međutim, radost tuzlanske ekipe nije dugo trajala. Samo šest minuta kasnije, u 14. minuti, na asistenciju Almira Bekića za 1:1 pogodio je Franko Sabljić.

Već u 28. minuti Plemići stižu do potpunog preokreta. Slabo je reagovala odbrana Slobode; Prskalo asistira, a Matija Malekinušić pogađa za 2:1.

Igrao se 57. minut kada su Plemići potvrdili pobjedu. Nakon centaršuta Malekinušića, Nemanja Bilbija je uhvatio volej i pogodio za 3:1.

Četvrti pogodak je djelo Tomislava Kiša. Ilinković je asistirao, a Kiš majstorski pogodio za 4:1.

Zrinjski je tako došao do još jedne pobjede, mada je još od prošlog kola šampionska titula matematički postala neupitna za mostarski klub. Na drugoj strani, Slobodu čeka grčevita borba za opstanak u preostala tri kola gdje ih očekuju susreti protiv Širokog Brijega, Borca i Željezničara.