premijer liga bih

Zrinjski nanio Željezničaru 12. uzastopni gostujući poraz. Haračić promašio nemoguće

zrinjski željo

Nogometaši Zrinjskog savladali su okviru 23. kola Premijer lige BiH Željezničar sa 2:0 i tako plavima iz Sarajeva nanio 12. uzastopni gostujući poraz.

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu, a junak aktuelnog bh. prvaka bio je rezervista Nardin Mulahusejnović, strijelac prvog i asistent drugog pogotka.

Željezničar je meč otvorio šansom, ali Edin Cocalić nije pogodio nakon prekida s nekih šest metara od gola. Uzvratio je Matija Malekinušić, ali na odmor se otšilo bez golova.

“Plavi” su mogli do vodstva u 57. minuti, ali je Dženan Haračić promašio zicer. Sulejman Krpić mu je servirao šansu nakon kontre, a Haračić je s nekih pest-šest metara od gola poslao loptu visoko iznad prečke.

Ubrzo je uslijedila kazna. Nardin Mulahusejnović je u 79. sjajno pogodio glavom, a deset minuta kasnije je asistirao, a Ćuže je pogodio za konačnih 2:0.

Željezničar je susret završio s igračem manje jer je u finišu pocrvenio Stefan Radinović.

Ovo je bio 12. poraz Željezničara u gostima, te od početka ove sezone još nije osvojio bod na gostujućem terenu.