slavili sa 2:1

Zrinjski preko Tuzla Cityja do polufinala Kupa BiH

_IR_8612-1447

Ćorluka u 81. minuti pogodio za konačnih 2:1 za “plemiće”

Ekipa Zrinjskog plasirala se u polufinale Kupa BiH, nakon trijumfa protiv Tuzla Citya rezultatom 2:1 u meču četvrtine finala najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Prvi su zaprijetili domaći preko Filipovića u 12. minuti, zatim je pokušao i Mišković u 15. međutim ostalo je 0:0.

Minut nakon prilike za Miškovića, Mostarci su poveli sa 1:0. Asistirao je Filipović, a mrežu gostiju zatresao Jakovljević.

Gosti su najbolju priliku imali u 30. minuti preko Nukića, bez promjene rezultata. Zrinjski prijeti u 37. minuti preko Tičinovića, ali na semaforu ostaje 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku iz prve prave prilike gosti dolaze od izjednačenja. Igrala se 62. minuta kada je dosuđen slobodnjak za Tuzla City, a sjajan pogodak postiže Ubiparip za 1:1.

Nakon gola Tuzlaka, šansa za Zrinjski, Filipović je bio precizan, igrala se 71. minuta. Tri minute kasnije gosti ne koriste grešku golmana Solde. Pokušaj Barbarića u 78. minuti, ostaje 1:1.

Ipak u 81. minuti Zrinjski postiže drugi gol nakon prekida, strijelac je bio Ćorluka za 2:1, a to će se ispostaviti i konačan rezultat utakmice.