Zrinjski preskočio Želju i Sarajevo, prva pobjeda Mladosti (VIDEO)

zrinjski_zvijezda_09_3

Prvu ovosezonsku pobjedu ostvarili su fudbaleri Mladosti. Tim iz Doboja kod Kaknja minimalnim rezultatom (1:0) savladao je Slobodu na MGM Farm Areni.

Igrala se 31. minuta kada se Abid Mujagić upisao u strijelce i tako svojoj ekipi donio prvu pobjedu ove sezone.

Veliku priliku za poravnanje propustio je Adžem u 88. minuti kada je pogodio prečku gola Mladosti.

Preokret Zrinjskog

Nogometaši Zrinjskog defitinivno su izašli iz krize. Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine danas su savladali na teškom gostovanju Krupu, nakon preokreta, s 2:1.

Igrala se 24. minuta kada je Lazar Nikolić sjajnim udarcem s 25 metara doveo Krupu u vodstvo. Gosti su do poravnanja došli u 39. minuti kada se u strijelce upisao Barišić.

A onda, u 74. minuti Todorović je postigao pogodak i donio Mostarcima petu ovosezonsku pobjedu. Dvije minute poslije gosti su ostali sa igračem manje kada je isključen Filipović, ali su Mostarci ipak uspjeli sačuvati prednost i ostvariti važan trijumf.

Trijumf Tuzla Citya na Tušnju

Sa dva gola Almedina Ziljkića i jednim Ajdina Nukića, ekipa Tuzla Cityja, u „derbiju debitanata“ u Premijer ligi BiH na Tušnju je pred oko 500 gledatelja pobijedila Zvijezdu 09 rezultatom 3:1 (2:0).

Mrežu golmana Darka Dejanovića u 17. minuti prvi put je zatresao Ziljkić. S desne strane loptu je na drugu stativu ubacio Samir Efendić, sve je dobro pratio napadač Tuzlaka i u padu, po zemlji, loptu je poslao pokraj golmana Zvijezde 09 – 1:0.

U 24. minuti Tuzla City je povećao prednost, nakon greške Ibrahima Škahića, kome je Ajdin Nukić oduzeo loptu, ušao je u 16-erac i po zemlji je šutirao za 2:0.

U nastavku je već u 50. minuti domaći sastav osigurao pobjedu. Stefan Vukimirović je šutirao na gol gostiju, golman je loptu odbio, natrčao je Ziljkić i drugi put se upisao u strijelce.

Ziljkić pogađa mrežu gostiju

Gosti su u 85. minuti golom Ermina Huseinbašića jedino uspjeli ublažiti poraz.

Treba reći da je u 77. minuti Zvijezda 09 ostala s igračem manje, jer je isključen Mladen Filipović. Tuzla Cityju je ovo druga pobjeda i imaju 7 bodova, dok je Zvijezda 09 još bez pobjede i sa svega tri osvojena boda.

GOŠK pao s igračem manje

Bijeljinski Radnik je u susretu 8. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladao GOŠK sa 1:0.

Gosti su bolje ušli u meč i bili su nešto aktivniji, ali su u 28. minuti ostali sa igračem manje nakon što je Đajić srušio Hadžića koji je išao sam prema golu.

Odluka o pobjedniku pala u 73. minutu. Karamarko je srušio Đelmića nakon čega je dosuđen penal za domaće, a u pogodak za vrijednu pobjedu pretvorio ga je Glišić za konačnih 1:0.

Rezultati osmog kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine: Kakanj: Mladost – Sloboda 1:0,
Bijeljina: Radnik – Gošk 1:0, Tuzla: Tuzly City – Zvijezda 09 3:1, Krupa na Uni: Krupa – Zrinjski 1:2, Zenica: Čelik – Sarajevo (susret počinje u 20.00 sati)
nedjelja, 2. septembra: Široki Brijeg: Široki Brijeg – Željezničar (20.00)