BHT Premijer liga

Zrinjski rutinski protiv Slobode, Bilbija opet strijelac

zrinjski-bilbija

Zrinjski je u 21. kolu BHT PLBiH opravdao ulogu favorita i savladao Slobodu sa 2:0.

Plemići su od početka susreta bili bolji rival, a to su već krunisali u 18. minuti golom Bilbije.

U 27. minuti Škrbić je povećao vodstvo Mostaraca na 2:0.

Do kraja prvog poluvremena, Zrinjski je imao još nekoliko prilika, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 2.0.

U nastvaku se malo i Sloboda oslobodila, a izdvaja se pokušaj Salihovića u 63. minuti. Domaći su također imalo nekoliko dobrih prilika u nastavku, no odbrana Slobode je bila sigurna.

Do kraja utakmice nije bilo ozibljnijih prilika i Mostarci su upisali još jedan trijumf kojim se se dodatno približili vodećim timovima na tabeli.

ZRINJSKI: Horkaš, Čirjak, Zlomislić, Brabarić, Stojkić, Jakovljević, Filipović, Zec, Tičinović, Škrbić, Bilbija.

SLOBODA: Golubović, Salihović, Beganović, Husejinović, Bekrić, Bekić, Hajdarević, Marinković, Stojanović, Maksimović, Mujagić.