premijer liga bih

Zrinjski rutinski protiv Želje, sve su bliže odbrani titule prvaka

zrinjski-zeljo

Na vrhu tabele Zrinjski sada ima 63 boda, dvadeset više od drugog Borca

Nogometaši Zrinjskog produžili su svoj trijumfalni niz na 14 pobjeda u svim takmičenjima nakon što su u prvom susretu 26. kola Premijer lige BiH u Čitluku pobijedili Željezničar rezultatom 2:0.

Bolju igru u prvom poluvremenu Plemići su okrunili s dva gola Nemanje Bilbije u 11. i 26. minuti.

Zrinjski je i u nastavku bio bolja ekipa, stvorili su nekoliko izglednih situacija, a najbliži trećem pogotku bili su u 81. minuti kada u situaciji jedan na jedan Nikola Mandić nije uspio svladati golmana Željezničara.

Na vrhu tabele Zrinjski sada ima 63 boda, dvadeset više od drugog Borca i ekipa Krunoslava Rendulića jako je blizu da i matematički osigura odbranu naslova prvaka.

Ako Plemićima na ruku budu išli rezultati ostalih utakmica, već bi sljedećeg vikenda mogli proslaviti osmi naslov nogometnog prvaka BiH.