Zrinjski rutinski savladao GOŠK

zirnjski goskd

U drugom kolu PLBiH, Zrinjski je bez većih problema na svom terenu savladao GOŠK sa 3:1.

Mostarci su bili bolji protivnik od samo početka meča. Stvorili su nekoliko izglednih prilika, a mreža gostiju prvi put se zatresla u 14. minuti, strijelac je bio Rustemović.

Pet minuta kasnije Filipović povećava na 2:0, a isti igrča je pred kraj poluvremena imao odličnu šansu za još jedan pogodak, ali ostalo je 2:0.

U nastavku prvi prijete gosti preko Ankovića u 51. minuti, no odbrana Zrinjskog je sigurna. Ipak, u 55. minuti prva ozbiljnija akcija Plemića u nastavku rezultovala je pogotkom, a strijelac je bio Aćimović za 3:0.

Ofanzivnija igra gostima isplatila se u 80. minuti, kada su uspjeli zatresti mrežu Zrinjskog za 3:1. Strijelac je bio Kulović, a to je bio i konačan rezultat utakmice.