Zrinjski se lako obračunao s Borcem u šesnaestini finala Kupa

zrinjski-borac-2016

Nogometaši Zrinjskog s pola su snage izborili pobjedu nad Borcem u šesnaestini finala Kupa BiH.

Kombinirana momčad “Plemića”, u kojoj je priliku dobilo 5-6 igrača koji su manje nastupali u dosadašnjem dijelu sezone, na svom je terenu s uvjerljivih 5:0 svladala banjalučki Borac.

Nakon uvodnih pola sata igre u kojima je Zrinjski dominirao, ali nije stvorio ozbiljniju priliku pred golom gostiju, “Plemića” su u zadnjih deset minuta prvog dijela zabili tri gola i praktično riješili utakmicu.

Prvo je Bilbija u 35. minuti, iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, svladao vratara Borca za 1:0, a zatim su domaći nogometaši iskoristili dva propusta obrane Banjalučana te preko Stojanovića u 41. i ponovno Bilbije u 42. minuti došli do vodstva 3:0.

U nastavku odnos snaga na terenu nije se promijenio. Uglavnom se igralo na polovici Borca, a domaci nogometaši još su dva puta tresli protivničku mrežu. U 63. strijelac je bio Mrkaić, a u 83. Filipović za konačnih 5:0.