mostarski derbi

Zrinjski u vatrenom gradskom derbiju savladao Velež, dovoljan je bio gol Ćužea

Velež je početkom drugog poluvremena stigao do izjednačenja, ali je gol poništen zbog ofsajda u kojem se nalazio Čaić

Nogometaši Zrinjskog savladali su Pod Bijelim brijegom Velež u gradskom derbiju 1:0, a gol odluke i važna tri boda aktuelnom bh. prvaku donio je Mario Ćuže u 9. minuti utakmice.

Ćuže je nakon prekida ostao zaboravljen na petercu, šutirao je iz prve i loptu pospremio u mrežu.

Zrinjski je tako nastavio potjeru za liderom Borcem, kojem je sada opet prišao na sedam bodova zaostatka.

Velež je početkom drugog poluvremena stigao do izjednačenja, ali je sudija Mesud Peljto poništio zbog ofsajda u kojem se nalazio Čaić.

Gosti su u 68. minuti ponovo pogodili okvir gola, a ovaj put rezervista Emir Halilović zatresao je stativu.

Dvije minute kasnije Zrinjski je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je Hadžikić odbranio zicere Malekinušiću i Kišu. Također, u 90. minuti Tičinović je imao “zicer” ali je Hadžikić sjajno reagovao.

Ranije danas GOŠK je u gostima pobijedio Zvijezdu rezultatom 2:1.