mostarski derbi

Zrinjski vodi protiv Veleža na poluvremenu, “Ultrasi” istakli jedan transparent s porukom

Strijelac gola za domaće na stadionu Pod Bijelim brijegom bio je Mario Ćuže u 9. minuti

Nogometaši Zrinjskog vode sa 1:0 protiv Veleža u mostarskom derbiju koji se igra u 26. kolu Premijer lige BiH.

Strijelac gola za domaće na stadionu Pod Bijelim brijegom bio je Mario Ćuže u 9. minuti, koji je nakon prekida ostao zaboravljen na petercu i loptu pospremio u mrežu.

Međutim, sredinom prvog poluvremena domaći su se suočili sa velikim problemom. Teren je zbog povrede morao napustiti Filip Bradarić, koji se povrijedio u jednom duelu sa Vitom Čaićem.

Bivši hrvatski reprezentativac faulirao je igrača Veleža, a Čaić ga je nagazio u padu. Nakon ukazane pomoći Bradarić je nastavio meč, ali nedugo potom, u 25. minuti morao je napustiti teren, a umjesto njega ušao je Tomislav Kiš.

To je veliki udarac za aktuelne prvake pošto Bradarić ove sezone igra sjajno i jedan je od najboljih irača “plemića”.

Podsjetimo, navijačima Veleža je zabranjen dolazak na utakmicu koja je okarakterisana kao visokog rizika.

Međutim, navijači Zrinjskog “Ultrasi”, iako su im oduzeti transparenti od strane rivala “Red Armyja”, istakli transparent na kojem piše: “Ljudi od puta”.