Zvezda u Ligi prvaka, Degenek i Ben uništili Salzburug za dva minuta (VIDEO)

zvezda

Crvena zvezda igrat će Ligu prvaka. Tim sa Marakane, nakon 0:0 u prvom susretu u Beogradu, odigrao je 2:2 u revanšu protiv Salzburga i plasirao se u Ligu prvaka.

Domaći su poveli u 45. minutu golom Dabbura, a isti igrač je u 48. minutu pogodio za 2:0. Činilo se sa za nedostižnu prednost domaćina.

No, onda se Salzburgu u samo dva minuta desio Degenek i Ben. Miloš Degenek je namještao, a El Fardou Mohamed Ben Nabouhane pogađao. U 65. i 66. minutu. Ispostavilo se, za konačnih 2:2.

Zvezda je na Ligu prvaka čekala od 1992. godine! Podsjećamo, beogradski tim je Ligu prvaka, tadašnji Kup prvaka osvojio 1991. godine.

Smail Prevljak ušao je u igru u 83. minutu, ali nije uspio pogoditi mrežu gostiju. Todorović je sjedio na klupi.

Benfica je u revanšu savladala PAOK sa 1:4 i nakon 1:1 u prvom meču izborila plasman u gurpnu fazu, a pridružit će im se i PSV koji je i u revanšu bio bolji od BATE Borisova sa 3:0 (prva utakmica 2:3 za PSV).

Šeširi za žrijeb

Prvi šešir: Real, Atletiko, Bajern, Barcelona, Juventus, PSG, Manchester City, Lokomotiva;

Drugi šešir: Borussia, Porto, Manchester United, Šahtar, Napoli, Tottenham, Roma, Benfica;

Treći šešir: Schalke, Ajax, Monaco, Lyon, CSKA, Liverpool, Valencia, PSV

Četvrti šešir: Viktoria Plzen, Brugge, Galatasaray, Young Boys, AEK, Inter, Hoffenheim, Crvena zvezda.