ABA liga: Poraz Igokee, Musa bez poena

cedevita
FOTO Nenad Varuna

Košarkaši Igokee pretrpjeli su četvrti poraz u ABA ligi.

U sedmom kolu regionalnog takmičenja Igokea je večeras u Laktašima poražena od zagrebačke Cedevite sa 69:84 (15:23, 18:19, 13:28, 23:14).

Zagrebačka ekipa je na poluvremenu imala devet koševa prednosti (42-33), a odlučujućom se pokazala treća dionica dvoboja u kojoj je Cedevita potpuno razbila otpor Igokee (28-13), te u 28. minuti imala i +28 (70-42). Domaći tim je u posljednjoj četvrtini samo uspio ublažiti poraz.

Najefikasniji u redovima bh. prvaka bio je James Robinson sa 21 poenom, dok su Cedevitu do četvrte pobjede vodili Luka Babić sa 17, Marko Tomas sa 14 i Pierre Jackson s 13 poena.

Mladi bh. reprezentativac Džanan Musa na parketu je proveo devet minuta, nije se upisao u strijelce, a imao je jedan skok i asistenciju.