Ostali sportovi

zenica

Abedin Mujezinović novi državni prvak na 800 metara

06/06/2021

Najvredniji rezultat ovogodišnjeg bh. prvenstva postavio je bacač kugle Mesud Pezer (Zenica), koji se naslovom bh. prvaka okitio s odličnih 20.98 metara

Skakačica uvis Sara Lučić, članica sokolačkog Glasinca, pobijedila je u svojoj disciplini na Državnom prvenstvu u Zenici s preskočenih 181 cm, čime je ispunila i normu za nastup na Evropskom prvenstvu za mlađe senior(k)e (U23).

Zenički olimpijac Amel Tuka, koji je, nakon jučer osvojenog naslova prvaka u trci na 400 metara (48.12), odlučio danas ne nastupiti u trci na 800 metara pa se naslovom prvaka u toj disciplini okitio novi član AK Sarajevo, Zeničanin Abedin Mujezinović. Mujezinović je 800 m istrčao u vremenu 1:49.88. Tuka je danas trčao u pobjedičkoj štafeti za svoj AK Zenica.

Na prvenstvu je jučer i danas sudjelovalo 182 takmičara i takmičarki iz 28. bh. klubova, a državne rekorde su ostvarile Neira Hadžiahmetović iz Atletskog kluba Sarajevo, koja je u disciplini skok s motkom pobijedila s preskočenih 2,05 metara, dok je njena klupska kolegica Una Ban u trci na 100 metara, s vremenom 12.35, bila druga te postavila novi državni rekord za pionirske i mlađe juniorke.

Najvredniji rezultat ovogodišnjeg bh. prvenstva postavio je bacač kugle Mesud Pezer (Zenica), koji se naslovom bh. prvaka okitio s odličnih 20.98 metara.

Svi prvaci i prvakinje BiH:

PRVI DAN: MUŠKARCI: Kugla: 1. Mesud Pezer (Zenica) 20.98 metara; 400 m: 1. Amel Tuka (Zenica) 48.12; Motka: 1. Luka Ivičić (Borac) 4,20 metara; Vis: 1. Marko Šurković (Trebinje) 2,05 m; 110 m pr.: 1. Mahir Kurtalić (Sloboda T.) 15.22; 100 m: Egon Savić (Sarajevo) 10.73; Dalj: 1. Sedin Heco (Zenica) 6.88 m; 1.500 m: 1. Stefan Ćuković (Sarajevo) 4:00.02; 3.000 m: 1. Belmin Mrkanović (Doboj –Istok) 8:35.97 i Štafeta 4×100 m: 1. Sloboda Tehnograd 41.80.

ŽENE: Disk: 1. Mediha Salkić (Zenica) 45.61 metar; Motka: 1. Neira Hadžiahmetović (Sarajevo) 2,57 metara (novi državni rekord); 100 m pr.: Maša Garić (Novi Grad-Sarajevo) 15.30; 100 m: 1. Almina Rašić (Teslić) 12.34, 2. Una Ban (Sarajevo) 12.35 (državni rekord za pionirke i mlađe juniorke); Kladivo: 1. Ajla Bašić (Sarajevo) 51,78 metara; 400 m: 1. Jelena Gajić (Prnjavor) 57.60; 1.500 m: 1. Alma Hrnjić (Novi Grad) 4:42.87; Troskok: 1. Nikolija Stanivuković (Borac) 11,66 m; 5.000 m: 1: Amela Trošić (Sana –Sanski Most) 20.45.01; 3.000 m stipl: 1. Adela Čomor (PACE-Konjic) 1:57.14 i Štafeta 4×100 m: 1. AK Sarajevo 50.04.

DRUGI DAN: MUŠKARCI: Kladivo: 1. Samir Vilić (Sarajevo) 54,11 m; 400 m pr.: 1. Rusmir Malkočević (Sloboda Tehnograd- Tuzla) 52.36; 200 m: 1. Hajrudin Vejzović (Sloboda T.) 22.05; 800 m: 1. Abedin Mujezinović (Sarajevo) 1:49.88; Disk: 1. Bojislav Grubiša (Borac) 53,17 m; 5.000 m: 1. Uroš Gutić (Sarajevo) 15:04.05; Troskok: 1. Sedin Heco (Zenica) 15,16 m; 3.000 m stipl:1. Belmin Mrkanović (Doboj-Istok) 9:16.75; Koplje: 1. Dejan Mileusnić (Zenica) 77,56 m i Štafeta 4×400 m: 1. Zenica 3:20.91.

ŽENE: 400 m pr.: 1. Maša Garić (Novi Grad- Sarajevo) 1:04.90; Vis: 1. Sara Lučić (Glasinac) 181 cm; 200 m: 1. Almina Rašić (Teslić) 25.63; Dalj: 1. Nikolija Stanivuković (Borac) 5,63 m; 800 m: 1. Jelena Gajić (Prnjavor) 2:12,08; 3.000 m: 1. Alma Hrnjić 10:23.30; Koplje: 1. Aleksandra Vidović (Borac) 41,66 m i Štafeta 4×400 m: 1. AK Banja Luka 4:05.41.

Komentari

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana.