eurobasket

Ako niste gledali Nurkića i društvo protiv Mađarske, evo sažetka od tri minuta

nurkic musa

Pogledajte najzanimljivije trenutke sa meča BiH – Mađarska

Predvođenja Jusufom Nurkić i Džananom Musom, košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine na sjajan je način otvorila nastup na Evropskom prvenstvu u košarci pobjedivši selekciju Mađarske sa 95:85.

Najefikasniji u našem timu bili su Džanan Musa i Jusuf Nurkić sa po 19 poena, Džon Roberson je ubacio 18, dok je kapiten Miralem Halilović ubacio 16 poena.

Naša reprezentacija je nakon prvog poluvremena bila u rezultatskom zaostatku, ali je u drugom dijelu uslijedila mnogo bolja igra i zaslužena pobjeda na kraju. Ključna je bila treća četvrtina koju su naši košarkaši riješili u svoju korist sa 28:17.

Za dva dana čeka nas jedan od favorita, reprezentacija Njemačke! Ta je utakmica na programu u subotu od 14,30 sati u Lanxess Areni u Kölnu.

Pogledajte najzanimljivije trenutke sa meča BiH – Mađarska.