Bolje od Kanađanki

Amerikanke nove svjetske prvakinje u hokeju na ledu

hokej na ledu sad kanada ss

Američke hokejašice osvojile su titulu svjetskih prvakinja u kanadskom Bramptonu.

U finalu Amerikanke su pobijedile dvostruke uzastopne prvakinje Kanađanke rezultatom 6:3.

Bronzana medalja pripala je Češkoj, koja je u malom finalu savladala Švicarsku sa 3:2.

Amerikanke, koji su prethodno osvojile posljednju titulu svjetskih prvakinja 2019. godine, napravile su preokret na kraju meča. Kanađanke su bile bolje veći dio meča postigavši tri gola u razmaku od jedne minute i 12 sekundi.

Hilari Najt je postigla het-trik (45., 56., 57. minuti), dok su Abbey Murphy (18.), Caroline Harvey (45.) i Cayla Barnes (58.) dodale po jedan gol.

Od prvog Svjetskog prvenstva za žene 1990. godine, hokejašice SAD su uvijek igrale u finalima i sada su osvojile svoju desetu titulu u 22 finala, prenosi STA.