ŠK Preporod

Banjalučki velemajstor Milan Vukić pobijedio na turniru u Zenici

Na turniru je nastupilo ukupno 58 šahista i šahistkinja iz BiH, Srbije, Crne Gore i Danske

Banjalučki velemajstor Milan Vukić pobjednik je ovogodišnjeg, 22. međunarodnog otvorenog šahovskog turnira „Zenica 2020“, koji održan jučer i danas u organizaciji ŠK Preporod iz Zenice u tom gradu.

Vukić je, u sedam kola po švajcarskom sistemu i uz tempo igre od 30 minuta po igraču za cijelu partiju, osvojio šest poena, dok je drugoplasirani, njegov sugrađanin IM Vlado Jakovljević, osvojio 5,5 poena.

Po 5,5 poena osvojili su i trećeplasirani crnogorski IM Dušan Lekić te četvrtoplasirani Sarajlija, FM Rijad Burović. Slijede, sa po pet poena, FM Muris Konjičanin, FM Amir Hadžović, velemajstor Dalibor Stojanović, svi iz Bosne i Hercegovine, srbijanski MK Neven Aleksić te zenički IM Goran Trkulja.

Posljednji koji je sudjelovao u raspodjeli nagradnog fonda u iznosu od 2.100 KM, na 10. mjestu bio je bh. velemajstor Denis Kadrić, koji predvodi grupu od šest šahista koji su osvojili po 4,5 poena. Na turniru je nastupilo ukupno 58 šahista i šahistkinja iz BiH, Srbije, Crne Gore i Danske.