Bašić savladao Wawrinku i plasirao se u finale turnira u Sofiji

mirza basic4433

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u finale ATP turnira u Sofiji nakon što je savladao 15. tenisera na svijetu Švicarca Stana Wawrinku rezultatom 2:0 (7:6, 6:4).

Oba tenisera u prvom setu držala su svoj servis i niti u jednom trenutku nisu protivniku dopuštali šansu za break.

Uslijedio tie-break, koji je bolje otvorio Wawrinka, a Švicarac je stigao do vodstva od 4:2. Međutim, bh. teniser ubacio je u brzinu više, preokrenuo i osvojio prvi set.

U drugom setu kod rezultata 2:2 Wawrinka pravi break.

Međutim, Bašić se nije predavao, uzvratio je breakom i onda dominantno došao do pobjede karijere protiv favorizovanog Wawrinke koji je osvajač tri Grand Slam titule.

Bašić će u finalu u nedjelju igrati protiv rumunskog tenisera Mariusa Copila (93. ATP), koji je danas savladao Slovaka Jozefa Kovalika sa 6:4, 6:2.