Zagreb

Bh. taekwondoisti osvojili šest medalja na Evropskom prvenstvu, Ada i Fahrudin zlatni

taekwondo

Šest medalja za bh. takmičare drugog dana 8. Evropskog klupskog prvenstva u Zagrebu

Drugog dana takmičenja na osmom otvorenom evropskom klupskom prvenstva u taekwondou koje se održava od 21. do 25. novembra u Zagrebu, bh. takmičari osvojili su šest medalja.

Zlatne medalje u osvojili su  Ada Avdagić iz Taekwondo kluba Sarajevo u kategoriji juniora -42kg i Fahrudin Adilović iz ekipe Bosna Visoko u kategoriji kadeta -57 kg.

Bronzane medalje osvojile su kadetkinje Milica Vasić u kategoriji -37 i Jelena Vasić u kategoriji -45 iz ekipe Brčko, zatim Njegoš Pantić iz ekipe Jopa u kategoriji juniori -51, te Nadina Mehmedović iz Taekwondo akademije Tešanj u kategoriji juniora -63.

Taekwondo savez BiH ovim putem čestita takmičarima, trenerima i klubovima koji su ostvarili zavidne uspjehe.