Bosna Royal porazom od Donara okončala nastup u Europa Cupu

kosarka lopta

Košarkaši sarajevske Bosne Royal izgubili su u Groningenu od ekipe Donara s 94:56, u posljednjem susretu grupe A FIBA Europa Cupa.

Sarajevski tim nije uspio parirati mnogo kvalitetnijem holandskom protivniku koji je od prvog minuta bez većih problema kontrolisao tok utakmice.

Prvu četvrtinu domaći košarkaši su dobili s 23:8, a Bosna je u drugoj četvrtini odigrala dosta bolje i taj period utakmice dobila s 20:14.

Ipak, domaćin nije dozvolio da se Sarajlije priključe rezultatski, te su treću četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 30:10, te uklonili bilo kakvu dilemu oko pobjednika ovog meča.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Bruinsma s 34 poena i deset skokova, dok je Curry imao učinak od 17 poena, šest skokova i pet asistencija.

U timu Bosne Royal istaknuo se Miković s 18 poena i četiri asistencije, dok su po 12 poena ubacili Knežević i bradford.

Bosna je nakon pet odigranih mečeva u ovom takmičenju upisala isto toliko poraza.