zaslužen trijumf

Bosna savladala Iliriju u prvom meču polufinala kvalifikacija za ABA 2 ligu

kk bosna ilirija

Na poluvremenu rezultat je glasio 49:36 u kostist sarajevskog tima

Košarkaši sarajevske Bosne savladali su večeras u Skenderiji ekipu slovenačke Ilirije rezultatom 83:81, u prvom susretu polufinala kvalifikacija za regionalnu ABA 2 ligu.

Prvi period meča u dvorani 1 KSC Skenderija donio je izjednačenu košarku, ali „studenti“ u drugom periodu susreta uspjevaju zaigrati dosta bolje i otići na 14 poena razlike.

Na poluvremenu rezultat je glasio 49:36 u kostist sarajevskog tima.

Na početku treće četvrtine Bosna dolazi do 17 poena prednosti, ali nakon toga odnos snaga na terenu u potpunosti se okreće u korist Ilirije, koja velikom serijom dolazi na pet poena zaostatka.

Posljednja četvrtina susreta donijela je još bolju igru ilirije, koja u tim trenucima dolazi do vodstva rezultatom 64:63. U neizvjesnoj završnici izabranici josipa pandže su odigrali smirenije i uspjevaju upisati pobjedu od dva poena razlike, koju će pokušati odbraniti na gostovanju naredne sedmice.

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Vojin Ilić s 22 poena, a Planinić je dodao 17.

U timu Ilirije istaknuo se Orel s 30 poena, dok je Macura dodao 22.

Revanš susret će biti odigran u utorak, 25. septembra u Ljubljani.

U drugom polufinalu sastaju se Sparsi iz Sarajeva i Vojvodina, a prvi meč odigran u Sarajevu riješen je u korist srbijanskog tima rezultatom 97:81.