NBA

Boston deklasirao Golden State, Nurkićev Portland poražen od Memphisa

nurkic

Veliko iznenađenje u sjevernoameričkoj NBA ligi sinoć su priredili košarkaši Boston Celticsa, koji su u gostima deklasirali aktuelne prvake NBA lige Golden State Warriorse sa 128:95.

Boston je od prvog minuta utakmice bio bolji protivnik i već nakon prve četvrtine imao je osam poena razlike, a do poluvremena prednost gostujućeg tima dosegla je 25 poena.

Do kraja meča odnos snaga na terenu se nije mijenjao, te su Celticsi upisali vrijednu pobjedu.

U timu Celticsa pet igrača je imalo dvocifreni učinak, a istaknuo se Gordon Hayward s 30 poena. Kyrie Irving je dodao 19 poena i 11 asistencija, a Jaylen Brown 18 poena.

U taboru NBA prvaka najefikasniji je bio Stephen Curry s 23 poena.

Golden State predvodi zapadnu konferenciju s učinkom od 44 pobjede i 20 poraza, dok je Boston peti na istoku s 39 pobjeda i 26 poraza.

Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su na gostovanju kod ekipe Memphis Grizzliesa sa 120:111.

Memphis je do 26. ovosezonske pobjede došao na krilima Mikea Conleya, koji je upisao rekord karijere s 40 postignutih poena.

U timu Portlanda najefikasniji je bio CJ McCollum s 27 poena, dok je bh. košakaš Jusuf Nurkić imao učinak od šest poena, deset skokova, devet asistecnija i dvije blokade.

Portland je nakon ovog poraza peta ekipa zapadne konferencije, četvrta je Oklahoma, dok je na treće mjesto nakon šeste vezane pobjede “skočila” ekipa Houstona.

Rezultati:
Memphis Grizzlies – Portland Trail Blazers 120:111
(Jusuf Nurkić: 6 poena, 10 skokova, 9 asistencija, 2 blokade za 31 minutu igre za Portland)
Indiana Pacers – Chicago Bulls 105:96
Philadelphia 76ers – Orlando Magic 114:106
Toronto Raptors – Houston Rockets 95:107
Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder 131:120
Golden State Warriors – Boston Celtics 95:128