Cavsi razbili Raptorse u prvoj utakmici finalne serije istočne konferencije

cleveland

Košarkaši Clevelanda deklasirali su Toronto sa 115:84 u prvoj utakmici finalne serije istočne konferencije NBA.

Cavsi tako nastavljaju da haraju Istokom, ovo im je deveta pobjeda, a do sada nemaju nijedan poraz u doigravanju.

Pitanje pobjednika nije se dugo postavljalo ni ovoga puta – domaćin je u prvom poluvremenu iz igre šutirao nevjerovatnih 67% i već je bilo +23, pa je drugo poluvreme bilo samo formalnost.

LeBron James pogodio je prvih devet šuteva, a meč je završio sa 24 poena (11-13 iz igre), 6 skokova i 4 asistencije, najefikasniji je bio Kyrie Irving sa 27 poena (11-17 iz igre, 5ast), a Kevin Love dodao je 14 poena.

Richard Jefferson dao je 9 poena (11sk), baš kao i Delavedova, a po 8 su ubacili Shumpert i Fray.

“Mislim da se nećemo opustiti – imamo cilj u glavi, a to nije devet puta, i ranije sam pobjeđivao devet puta uzastopno, pa i 14. Naići će prepreke, svjesni smo toga“, izjavio je James.

Sa druge strane, najbolji je bio DeMar DeRozan sa 18 poena (9-17 iz igre, 5ast), Bismack Biyombo zabilježio je 12 poena i 4 skoka, a Lowry je dodao 8 poena (4-14 iz igre, 5ast).

“Bili su brži i svježiji tim – rezultat jeste sramota, ali to je samo jedna utakmica“, kaže trener Reptorsa Dwane Casey.

Druga utakmica igra se u četvrtak takođe u Clevelandu.