Rukomet

Crna Gora ponovo slavila protiv Bosne i Hercegovine

crna gora rukomet

U prvom duelu, igranom u petak u Tivtu, rezultat je glasio 26:21, a večeras na Cetinju 27:26 za domaću selekciju

Rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Bosnu i Hercegovinu i u drugoj prijateljskoj utakmici, koja je igrana na Cetinju. U prvom duelu, igranom u petak u Tivtu, rezultat je glasio 26:21, a večeras 27:26 za domaću selekciju, prenosi Anadolu Agency (AA).

Kako su objavili iz Rukometnog saveza Crne Gore gol odluke postigao je Mirko Mijić iz sedmerca po isteku regularnog toka utakmice. Bh. tim je u drugom poluvremenu prokockao veliku prednost koju je stekao u prvih 30 minuta utakmica. Naime, izabranici Bilal Šumana na odmor su otišli sa šest golova prednosti (16:10).

Dvostruka proba u takozvanoj sedmici Evropske rukometne federacije odlično je poslužila objema reprezentacijama, koje se pripremaju za EURO 2020, koji će se od 9. do 26. januara u Austriji, Švedskoj i Norveškoj.

Crna Gora se nalazi u grupi “A“ u Grazu sa reprezentacijama Hrvatske, Srbije i Bjelorusije, dok će BiH igrati u grupi “D“ u Trondheimu sa Norveškom, Francuskom i Portugalom.