evropsko prvenstvo

Danska pobjedom nad ekipom Francuske osigurala bronzanu medalju

New Project – 2022-01-30T190709.113

Danska je osvojila sedmu medalju na turnirima Starog kontinenta. U reprezentaciji Danske najefikasniji su bili Jacob Holm sa 10 i Niclas Kirkelokke sa pet golova, dok su u reprezentaciji Francuske Kentin Mahe sa osam i Hugo Descat sa sedam golova

Rukometna reprezentacija Danske savladala je ekipu Francuske rezultatom 35:32 i time izborila treće mjesto, odnosno bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u rukometu, javlja Anadolu Agency (AA).

Galski pijetlovi vodili su kroz cijelo prvo poluvrijeme, sa maksimalnih četiri gola (9:5). U 28. minuti Danci su izjednačili, imali su priliku i za prvo vodstvo na meču, ali su je protraćili. Francuzi su na odmor otišli sa golom prednosti (14:13).

Danci su prvi put poveli u 39. minuti nakon gola Magnusa Saugstrupa (18:19). Brzo su povećali prednost na +3 (18:21). Francuzi su uzvratili neriješenim rezultatom 4-1 za izjednačenje (22:22). Hugo Descat je pogodio u 47. minuti za vodstvo (24:23). Kada je Benoit Kounkoud pogodio sa desnog krila u 50. minuti, Francuska je povela sa dva gola (26:24).

Danci su ponovo izjednačili sa dva uzastopna gola (26:26). Ekipe su također bile izjednačene u 57. minuti (28:28). U 59. minuti Lasse Svan Hansen je iz teške pozicije pogodio za vodstvo Danaca (28:29), a na suprotnoj strani, 30 sekundi prije kraja, izjednačio je Dika Mem (29:29). Pobjednik će biti poznat nakon produžetka. Bolje su počeli Danci, koji su vodili sa tri gola (29:32). Danci su uz pomoć golmana Niklasa Landina Jakobsena održali prednost od tri gola (30:33), ostvarivši 18 odbrana. Danci su na kraju meča poveli sa najvećom prednošću (31:35).

U reprezentaciji Danske najefikasniji su bili Jacob Holm sa 10 i Niclas Kirkelokke sa pet golova, dok su u reprezentaciji Francuske Kentin Mahe sa osam i Hugo Descat sa sedam golova.

Francuska: Gerard, Desbonett, Lenne 5, Minne, Richardson 1, Mem 3, Tournat 4, N. Karabatić, Mahe 8, Fabregas 1, Descat 7, Porte, Kounkoud 3, Nahi, Conan, Briet.

Danska: N. Landin, Moller, Kirkelokke 5, M. Landin 2, Jakobsen 1, Lauge Schmidt 4, Jensen 3, Svan 3, Mollgaard, Mensah Larsen 2, J. Hansen, Andersson, Mensing 3, Holm 10, Gidsel, Hald Jensen 2.