sp u rukometu

Danska u fenomenalnoj utakmici savladala Španiju i ide na megdan Šveđanima

Aktuelni prvak svijeta Danska u polufinalu SP-a u Egiptu u dramatičnoj utakmici pobijedila je prvaka Evrope Španiju 35:33 i u nedjelju će za zlato igrati protiv reprezentacije Švedske koja je u ranijem terminu s 32:26 srušila Francusku.

Danska je od samog početka bila bolja. Fantastični Hansen i ekipa su se već u prvom dijelu odvojili na stalnih dva do tri gola razlike i tu su prednost održavali i u nastavku.

U drugom dijelu drugog poluvremena Danska je stala, Španija se razigrala i na krilima sjajnog Alexa Dušebajeva u nekoliko navrata stigla je na samo gol zaostatka. Međutim, do preokreta nisu mogli jer su Danci na vratima imali fenomenalnog Landina koji je i ovaj put dokazao da je najbolji golman svijeta.

Hansen je nosio Dance do pobjede sa 12 postignutih golova, a pratio ga je Saugstrup koji je postigao sedam golova. Na drugoj strani istakao se Dujshebaev sa sedam golova i Figueras sa šest.

Danska će u nedjelju protiv Švedske igrati za zlato, a Francuska i Španija će se boriti za bronzu.