3:0 u setovima

Demonstracija sile: Đoković održao Nadalu čas tenisa i osvojio Australian open

novak_djokovic

Prvi je ovo put u karijeri Rafaela Nadala da je izgubio finale jednog Grand slama bez osvojenog seta

Novak Đoković je potvrdio dominaciju na teniskoj sceni zadavši Rafaelu Nadalu poraz kakav nije doživio u karijeri.

U finalu Australian Opena, u kojem pitanje pobjednika nije niti jednom došlo u pitanje, slavio je najbolji teniser svijeta, i to sa 3:0 u setovima, 6:3, 6:2, 6:3 za tek nešto više od dva sata igre.

Prvi je to put u karijeri Rafaela Nadala da je izgubio finale jednog Grand slama bez osvojenog seta.

Đoković je meč otvorio agresivno, te uz napravljeni break došao do 3:0 u gemovima. Od tog trenutka rutinski je priveo set kraju, uz samo jedan izgubljeni poen na svoj set!

Drugi set bio je još ubjedljiviji, a uz dva breaka poveo je 2:0 u setovima.

Nadal, iznenađujuće, ni u trećem setu nije pružio značajniji otpor, pa je Đoković slavio ubjedljivo.

Sedma je ovo titula Đokovića na Australian openu, čime je postao prvi u historiji sa sedam osvojenih, prestigavši Federera i Roya Emersona koji imaju po šest.

Uz trenera Mariana Vajdu, u Đokovićevoj loži bili su i jedan od najboljih srbijanskih fudbalera svih vremena Dejan Stanković, kao i voditelj Ivan Ivanović.