tenis

Đoković osvojio Roland Garros: Spektakularnim preokretom pobijedio Tsitsipasa

20210613_2_48740010_66053308_Web (1)

Đoković se izborio za 19. gren slem titulu u karijeri, drugu na Roland Garrosu

Srbijanski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Roland Garrosu, pošto je u finalu pobijedio Stefanosa Tsitsipasa 3:2 u setovima, javlja Anadolu Agency (AA).

Do druge gren slem titule u Parizu, stigao je pobedivši u velikom finalu Tsitsipasa sa 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, poslije više od četiri sata igre.

Prva dva seta je ”uzeo” Grk, dok su treći i četvrti set pripali Đokoviću. On je poslije skoro 40 minuta igre došao do izjednačenja, a na kraju i do pobjede.

Najbolji teniser svijeta se ovom pobjedom izborio za 19. gren slem titulu u karijeri, a ovo mu je 84. titula u karijeri.

Sada ima jednu gren slem titulu manje od Španca Rafaela Nadala i Švajcarca Rogera Federera, a šansu da se izjednači s njima imaće na Vimbldonu, koji počinje za dvije sedmice.