Masters u Parizu

Đoković pobijedio Čilića i plasirao se u polufinale

djokovic333

U polufinalu će Đoković će igrati protiv boljega iz meča Federer – Nishikori

Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Parizu. Poslije dva sata i deset minuta igre pobijedio je Marina Čilića rezultatom 4:6, 6:2, 6:3.

Dobro je izgledao Marin u prvom setu. Imao je Đoković tri prilike za break, ali Čilić je odlično odgovorio i u devetom gemu došao do breaka koji mu je omogućio servis za set.  Čilić je s četiri lagana poena stigao do vodstva od 1-0.

Ali u nastavku igre, sve je bolje izgledao Đoković, dok je Marin lagano padao. Iskoristio je to srpski tenser i s dva breaka stigao do izjednačenja.

Treći je set bolje otvorio Marin i stigao do breaka prednosti, ali Đoković ekspresno uzvraća i dolazi do izjednačenja.

Uspio je Čilić dobro odservirati na svom sljedećem servis gemu, ali kod 4-3 za Đokovića više nije išlo. Kod 30-40 Novak dolazi do breaka i sigurnim servisom odlazi u polufinale Pariza.

Đokoviću je ovo 16. pobjeda protiv Čilića.

U polufinalu će Đoković će igrati protiv boljega iz meča Federer – Nishikori.