US Open

Đoković zbog povrede ramena Wawrinki predao meč

novak

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković zbog povrede ramena predao je meč osmine finala US Opena Stanu Wawrinki pri vodstvu Švicarca od 2:0 u setovima i 2:1 u trećem setu.

Povreda je zaustavila svjetskog broja jedan u pohodu na titulu Otvorenog prvenstva Amerike.

Nakon nešto manje od dva sata tenisa, Novak Đoković predao je meč Wawrinki zbog povrede ramena.

Švicarac je napravio jedan brejk u prvom setu, koji je bio dovoljan da isti i osvoji rezultatom 6:4.

Velika borba viđena je i u drugom setu, napravljena su tri brejka, od čega nažalost dva za WaWrinku koji sa 7:5 osvaja drugi set.

Đoković se u i tokom meča, a pogotovo u trećem setu požalio na rame, a pri vodstvu rivala od 2:1 prekinuo je i predao meč.

Srpski teniser neće odbraniti titulu na US openu, dok sa druge strane Wawrinka ide u četvrtfinale gdje se sastaje sa Danilom Medvedevom.