Dodik za poraz košarkaša Srbije od SAD okrivio i sudiju iz BiH: “Nije bilo moguće”

Dodik je na svom profilu na društvenoj mreži X napisao da su košarkaši Srbije predvođeni trenerom Svetislavom Pešićem "pravi junaci našeg vremena"

Redakcija
1 min čitanja
dodik zurapovic

Predsjednik bh entiteta Republika Srpska Milorad Dodik istakao je da je košarkaška reprezentacija Srbije pokazala da ima karakter i da je “unijela strah među američke reprezentativce, ali i ukazao da prosto nije bilo moguće pobijediti košarkaše SAD i sudije, koje su sramno sudile”.

Podsjetimo, glavni sudija na utakmici bio je Ademir Zurapović iz Tuzle.

Dodik je na svom profilu na društvenoj mreži X napisao da su košarkaši Srbije predvođeni trenerom Svetislavom Pešićem “pravi junaci našeg vremena”.

“Pokazali su da imaju karakter, znanje i umijeće da su mogli ostvariti pobjedu nad reprezentacijom SAD. I sam Pešić je rekao da su reprezentativci SAD najbolji tim ikada. Ali naša reprezentacija je pokazala da ima karakter i da je unijela strah među američke reprezentativce”, naveo je Dodik.

Dodik je čestitao reprezentativcima “Nikoli Jokiću i Bogadnu Bogdanoviću, svim košarkašima i treneru Pešiću na neprevaziđenom vođstvu”.

“Momci, hvala za sve!”, poručio je Dodik.

Srbija je, podsjetimo, sinoć u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu nadigrala Amerikance u tri dionice, dobili su 30 minuta igre, ali je posljednjih deset presudilo, te su izgubili sa rezultatom 95:91.

Utakmica za treće mjesto igrat će se sutra u 11,00 sa,ti a finale istog dana u 21,30.

Podijeli ovaj članak