Đoković eliminiran u Monte Carlu porazom od Goffina

novak-djokovic

Srbijanski teniser Novak Đoković u veoma zanimljivom meču eliminiran u četvrtfinalu Mastersa u Monte Carlu porazom od Belgijanca Davida Goffina s 2:1 (6:2, 3:6, 7:5) u setovima, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom setu Belgijanac je za samo 32 minute sa 6:2 poveo u setovima, ali je Đoković u drugom setu zaigrao mnogo bolje te je slavio sa 6:3.

U trećem setu, koji je bio i najneizvjesniji, Đoković, drugi teniser svijeta, vodio je 2:0 i imao 15-40 na protivnikov servis, ali je Goffin spasio dvije break-lopte, a zatim se u osmom gemu vratio u set te je na kraju bio bolji sa 7:5.

Inače, Goffinu, 13. teniseru svijeta, ovo je najveća pobjeda u karijeri i prva protiv igrača iz vrha svjetskog tenisa. Ovo mu je ujedno i prva pobjeda protiv Đokovića u karijeri.