Đoković za sat i po počistio Tomića, na redu je Anderson

djokovic wimbledon

Najbolji teniser svijeta, Srbijanac Novak Đoković, pobijedio je Australca Bernarda Tomića rezultatom 6:3, 6:3, 6:3, u 3. kolu Grand slam turnira Wimbledon.

Đokoviću je to bila četvrta pobjeda u karijeri protiv Tomića u isto toliko odigranim mečeva. Danas je svog protivnika zasjenio u svim elementima igre, posebno u servisu.

U osmini finala prvi igrač svijeta igrat će protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona.

U osminu finala se bez većih problema plasirao i Švicarac Stan Wavrinka, pobjednik ovogodišnjeg Roland Garrosa, koji je u tri seta eliminisao Španca Fernanda Verdasca, sa 6:4, 6:3, 6:4.

U ženskoj konkurenciji uspješna je bila četvrta nositeljica, Ruskinja Marija Šarapova, koja je sa 6:4 i 6:3 pobijedila Rumunku Irinu-Cameliu Begu.

Napredovala je i šesta nositeljica, Čehinja Lucie Šafarova savladavši Amerikanku Sloane Stephens sa 3:6, 6:3 i 6:1.

Đoković za 90 minuta eliminisao Tomića
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković trijumfovao je za sat i po vremena u osmini finala protiv australijskog tenisera Bernarda Tomića sa 6:3, 6:3, 6:3 i nastavio pohod ka odbrani titule na Wimbledonu.

Novaku i Tomiću ovo je četvrti duel, u svim prethodnim slavio je branilac titule na Wimbledonu.

Đoković će u četvrtfinali igrati sa Kevin Andersonom, koji je eliminisao Leonardo Mayera u tri seta 6:4;7:6;6:3.