nba

Double double Nurkića u porazu od oslabljenih Clippersa, Dallas prekinuo niz poraza

nurkic

Jusuf Nurkić meč je završio sa 13 poena i deset skokova

Košarkaš Los Angeles Clippersa Norman Powell predvodio je svoj tim u sinoćnjem duelu protiv Portland Trail Blazersa, koji su gosti iz Los Angelesa dobili sa 118:112.

Powell, koji je susret počeo s klupe, postigao je 22 od svoja 32 poena u četvrtoj četvrtini.

U drugoj uzastopnoj pobjedi Clippersa istaknuo se i Reggie Jackson s 24 poena i 12 assistencija, dok je hrvatski košarkaš Ivica Zubac dodao 12 poena i 13 skokova.

Los Angeles je gubio do zadnje četvrtine meča, kada je u potpunosti nadigrao protivnika i period dobio sa 36:17.

Portlandu nije pomogao ni odlični Anfernee Simons, koji je pogodio devet šuteva za tri poena i postigao ukupno 37 poena, dok je Jerami Grant dodao 32 poena. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić meč je završio sa 13 poena i deset skokova.

Najzanimljiviji meč večeri odigrali su Dallas Mavericks i aktuelni prvaci Golden State Warriors, a slavili su domaći košarkaši na krilima Slovenca Luke Dončića koji je upisao “triple-double” učinak s 41 poenom, 12 asistencija i 12 skokova.

S druge strane Stephen Curry postigao je 32 poena, međutim, ostatak ekipe Warriorsa nije bio na visokom nivou.

Dallas je ovom pobjedom prekinuo niz od četiri uzastopna poraza, dok je Warriorsima to bio drugi poraz u posljednjih sedam mečeva.