Sjajna partija bh. košarkaša

Double-double učinak Jusufa Nurkića u pobjedi Portlanda

Bh. košarkaš skupio je čak 20 skokova (16 defanzivnih)

Košarkaši Portlanda napravili su veliki preokret u meču protiv New Yorka i na kraju ostvarili važnu pobjedu u nastojanju da se domognu play-ina.

Gosti iz Velike jabuke imali su vodstvo od čak 23 poena razlike tokom treće četvrtine (59:82), ali Trail Blazersi su odbili potpisati kapitulaciju te uz mnogo bolju šutersku predstavu i agresivniju odbranu u nastavku susreta (zadnju četvrtinu dobili 35:11) došli do preokreta i na koncu pobijedili rezultatom 112:103.

Odličan meč odigrao je Jusuf Nurkić u segmentu odbrane, skupio je čak 20 skokova (16 defanzivnih). Double-double učinak je zaokružio s 12 poena, tome pridodao šest asistencija.

U njegovom timu najefikasniji su bili Anfernee Simons (30 poena) i Josh Hart (23), kod Knicksa se istakao Julius Randle (28 poena, 16 skokova).

Portland je trenutno na 11. mjestu Zapadne konferencije s omjerom 23-34. Cilj je ugrabiti barem deseto mjesto, koje donosi plasman u play-in.