košarka

Druga pobjeda Širokog u ABA 2 ligi

hkk-siroki-kk-dynamic

Košarkaši Širokog upisali su pobjedu u regionalnoj ABA 2 ligi svladavši u susretu 3. kola beogradski Dynamic 83:79.

Domaći košarkaši odlično su otvorili utakmicu te su nakon deset minuta igre imali prednost 29:21. Gosti su zaigrali bolje u drugoj četvrtini, uspjeli su nadoknaditi zaostatak te na odmor otići s dva poena prednosti (41:43).

Sredinom treće četvrtine Dynamic je pobjegao na 14 poena viška (43:57) i činilo se da su jako blizu pobjedi.

Međutim, Široki je do kraja treće četvrtine spustio razliku na 7 poena (54:61) te je u posljednjem razdoblju igre, na krilima Matea Drežnjaka, uspio doći do preokreta i druge pobjede u regionalnoj ligi.

Mateo Drežnjak s 28 i Filip Kraljević s 19 poena bili su najbolji u redovima domaće ekipe. Kod Dynamica Đoko Šalić ubacio je 24 poena.

Nakon tri odigrana susreta Široki je na omjeru pobjeda i poraza 2-1. Za sedam dana Široki dočekuje Novi Pazar.