Džumhur poražen u finalu Chalengera u Santo Domingu

dzumhur poraz333

Damir Džumhur je poražen u finalu Chalengera u Santo Domingu od Victora Estrelle rezultatom 2:0 u setovima. Džumhur, koji je bio prvi nositelj turnira, izgubio je od domaćeg takmičara iz Dominikanske Republike nakon skoro dva sata igre.

U prvom setu Estrella je napravio break u drugom gemu i poveo sa 2:0, no Damir je odmah uzvratio re-breakom. Identična situacija je viđena u šestom i sedmom gemu, te je set otišao u tie-break. U 13. gemu prvog seta četvrti nositelj turnira je napravio tri breaka naspram jednog Damirovog, te je prvi set osvojio rezultatom 7:6(4).

U drugom setu Estrelli, 112. teniseru svijeta, je bio dovoljan break u prvom gemu za konačnih 7:6(4), 6:4.

Džumhur je ovim porazom propustio ostvariti najbolji ranking u karijeri. Da je osvojio turnir, Damir bi od ponedjeljka bio 62. teniser svijeta. Ovako će prvog dana naredne sedmice napredovati sa 73. na 67. mjesto, odnosno jedno slabije od njegovog najboljeg rankinga kojeg je ostvario 20. marta ove godine.