Džumhur propustio priliku da pobijedi trećeg igrača svijeta

damir dzumhur rolandgarros

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur propustio je veliku priliku da se plasira u osminu finala Roland Garrosa i tako ostvari najveći uspjeh u karijeri na Grand Slam turnirima. On je u trećem kolu poražen od trećeg tenisera svijeta Alexandera Zvereva sa 2:3, po setovima 2:6, 6:3, 6:4, 6:7 i 5:7, javlja Anadolu Agency (AA).

Džumhur je vodio sa 2:1 u setovima i u četvrtom kod vodstva 6:5 servirao za pobjedu, ali je izgubio servis bez osvojenog poena. U tai-breaku njemački teniser je bio ubjedljiv i stigao je do 2:2 u setovima.

Peti set je ponovo donio veliku borbu, ali je Zverev bio smireniji u ključnim trenucima, te ga je dobio sa za konačan trijumf rezultatom 3:2. Vrijedi spomenuti da je Džumhur u petom setu imao meč loptu na servis Zvereva, ali je nije iskoristio.

U osmini finala Zverev će se sastati sa boljim iz duela Lucas Pouille (Francuska) – Karen Khachanov (Rusija).