najbolja bh. skijašica

Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat u Svjetskom kupu!

Elvedina Muzaferija je ostvarila najbolji rezultat našeg skijanja u historiji Svjetskog kupa.

Najbolja bh. skijašica u švicarskoj Crans Montani osvojila je nove bodove, nakon što je na istoj stazi jučer osvojila 18. mjesto.

Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku počela među 30 najboljih skijašica i sa startnim brojem 28 je ostvarila vrijeme 1:28.06!

Iako je iza nje nastupilo 19 skijašica, Elvedina je ostala na četvrtoj poziciji sa samo 11 stotinki zaostatka za trećeplasiranom i pobjedničkim postoljem.

Za pobjednicom utrke Italijankom Martom Bassino (1:26.84), Muzaferija je zaostala 1.22 sekunde, a samo 11 stotinki bila je sporija od trećeplasirane Švicarkinje Lare Gut-Behrami.

Sjajnu vožnju Elvedine Muzaferije pogledajte na ovom LINKU.