EP u rukometu: Norveška savladala Srbiju u borbi za polufinale

norveska srbija ep

Rukometaši Norveške su u prvoj utakmici drugog kruga Evropskog prvenstva u Hrvatskoj savladali selekciju Srbije rezultatom 32:27, čime su Srbijanci izgubili sve šanse za plasman u polufinale ovog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Gledaoci su u polupraznoj zagrebačkoj Areni u prvom poluvremenu gledali dosta izjednačenu igru na obje strane, pa se na odmor otišlo kod rezultata 17:17.

Ipak, favorizirani Norvežani su u drugom poluvremenu igrali mnogo bolje od svog protivnika te su zasluženo slavili sa konačnih 32:27.

Najefikasniji u timu Norveške je bio Sagosen sa 8 pogodaka iz 12 šuteva, dok je Srbiju predvodio Beljanski sa pet golova iz šest šuteva.

U grupi “1” na programu je večeras još jedan meč u kojem će od 20.30 sati snage odmjeriti domaćin Hrvatska i Bjelorusija.