EP u rukometu: Za finale Španija – Hrvatska i Njemačka – Norveška

spanija

Rukometna reprezentacija Španije je u posljednjem kolu grupe 2 pobjedom nad Rusijom rezultatom 25:23 izborila polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj, javlja Anadolu Agency (AA). Tako smo dobili i polufinalne parove na Evropskom prvenstvu, Španija će na Hrvatsku, a Njemačka na Norvešku.

U prvom poluvremenu Rusija je bila bolja i na odmor otišla s prednošću od jednog gola kod rezultata 12:11.

Španci su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje te na kraju zasluženo slavili s konačnih 25:23.

Inače, Španiji je u ovoj utakmici samo pobjeda odgovorala, jer bi u slučaju remija ili poraza Danska prošla u polufinale.

U redovima Španije najbolji je bio Valero Rivera s 11 pogodaka, dok je u ekipi Rusije najefikasniji bio Timur Dibirov sa pet postignutih golova.

Za peto mjesto borit će se Francuzi i Danci, a za sedmo Šveđani i Poljaci.