Eurobasket 2017: Srbija poražena od Rusije

eurobasket 2017

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je danas u Istanbulu od selekcije Rusije rezultatom 75:72 u susretu drugog kola grupe “D” Evropskog prvenstva koje se održava u Turskoj, Izraelu, Finskoj i Rumuniji, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija Srbije je bila polja u prvoj četvrtini susreta, koju je zatvorila rezultatom 21:18. No, u nastavku igre nešto bolja partija Rusije, koja je u drugoj četvrtini postigla pet koševa više od Srbije, rezultat je bio 30:28.

Posljednje minute susreta Rusija je uspjela čuvati koš razliku i na kraju ostvarila pobjedu, konačan rezultat bio je 75:72.

Rusija je tako ostvarila drugu pobjedu u grupnoj fazi, nakon što je sinoć slavila protiv Turske. Srbija je sinoć savladala Latviju, tako da je poraz od Rusije prvi na takmičenju.