Euroliga: Branilac titule CSKA Moskva osvojio treće mjesto

CSKA
Pobjedom nad timom Real Madrida ruska košarkaška ekipa CSKA Moskva osvojila je treće mjesto Turkish Airlines Eurolige, javlja Anadolu Agency (AA).

CSKA i Real su kao poraženi u prvom meču finalnog doigravanja za prvaka Eurolige u Istanbulu danas igrali meč za treće mjesto u kojem je prošlogodišnji prvak CSKA slavio pobjedu rezultatom 94:70.

Ruski tim je već u prvih deset minuta napravio osjetnu prednost od 23:10 i čuvao je do kraja poluvremena koje je završeno rezultatom 45:32.

U trećoj četvrtini je također igralo koš za koš, a u završnici je ruski tim održao koncentraciju i meč bez problema riješio u svoju korist.

Večeras je na rasporedu i finalni meč za prvaka Eurolige u kojem će snage odmjeriti domaćin Fenerbahce i grčki Olympiakos.