Final four SEHA lige: Vesprem odbranio pobjednički pehar

20160403_2_15088307_6899595_Web

Finale pete sezone regionalne rukometne SEHA lige u potpunosti je opravdalo očekivanja. MVM Veszprem i Vardar pripredili su pravi spektakl u završnoj utakmici Final foura pred 5.500 gledalaca u Gradskoj sportskoj dvorani u Varaždinu. Nakon fenomenalnih 60 minuta, slavio je mađarski šampion sa 28:26, javlja Anadolu Agency (AA).

Vardar je mnogo bolje otvorio utakmicu i nakon svega osam minuta igre poveo sa 7:3. No, Veszpremu je trebalo samo šest minuta da se vrati u utakmicu i izjednači na 9:9. Do kraja poluvremena niti jedan od timova nije uspijevao da se ozbiljnije rezultatski odlijepi, ali je tim iz Skoplja ipak otišao sa golom prednosti na odmor (15:14). Priliku da se u egalu ode u svlačionice petnaestak sekundi prije kraj propustio je Gašper Marguč koji je promašio sedmerac.

Ipak, na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 34. minuti, Veszprem golom kapitena Petera Gulyasa dolazi do prvog vodstva na utakmici 17:16. Narednih dvadesetak minuta igralo se gol za gol, da ni Veszprem u 55. minuti po prvi put poveo sa dva gola razlike. Tu prednost su znali sačuvati do kraja, prije svega, zahvaljujući u tim trenucima sjajnom Mirku Aliloviću na golu. Na kraju je Veszprem slavio sa 28:26 i odbranio pehar osvojen prošle sezone.

– MVM Veszprem – Vardar 28:26 (14:15) –

Gradska sportska dvorana u Varaždinu. Gledalaca: 5.500. Sudije: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (Srbija). Sedmerci: MVM Veszprem 4 (3), Vardar 1 (1). Isključenja: MVM Veszprem 14 minuta, Vardar 10 minuta.

MVM VESZPREM: Mikler 4 odbrane, Gulyas 1, Ivanscik 1, Schuch, Ilić 7, Palmarsson 3, Nilsson 1, Nagy 4, Ugalde 2, Marguč 3, Chema 1, Terzić, Sulić 1, Lekai, Slišković 4, Alilović 5 odbrana. Trener: Javier Sabate.

VARDAR: Šterbik 9 odbrana, Stoilov 1, Brumen 1, Toskić, Manaskov 2, Maqueda 2, Karačić 2, Dujshebaev 4, Abutović, Cindrić 5, Dibirov 4, Gorbok 2, Shishkarev 3, Marsenić, Milić 2 odbrane, Angelov. Trener: Raul Gonzalez.